Otwarcie wystawy w NOK

Dnia 16 lipca 2009 roku w Galerii Nałęczowskiego Ośrodka Kultury niezwykły wernisaż rozpoczął wystawę strojów   i lalek w strojach regionalnych i narodowych pt.:” W polskim stroju od pokoleń” wykonanych w Pracowni Strojów Regionalnych i Narodowych.

Wernisaż niezwykły, bo jego głównymi, honorowymi uczestnikami były dzieci, mieszkańcy Nałęczowa w strojach wykonanych w pracowni. Różnorodność strojów i ilość dzieci robiły duże wrażenie na przybyłych dorosłych.

Niekwestionowaną atrakcją był również wytęp zespołu śpiewaczego “Jarzębinki” z Michowa z ich pełnymi humoru przyśpiewkami    i kabaretem – swoim występem rozbawiły zgromadzonych gości do łez.

Dwie kapele – Nałęczowska Kapela Ludowa i “Jarzębinki” nie próżnowały – znakomity efekt dało połączenie sił muzyków.

Nie zabrakło też poczęstunku o który zadbała Pani Dyrektor NOK – Jadwiga Bednarczyk – Sawa – był wyśmienity miód pitny i rewelacyjne placki z kaszą gryczaną, pycha!!! ( co prawda nie dane było mi ich sróbować, ale po tempie w jakim znikały i opiniach degustujących wnioskuję, że były pyszne).

Jak napisała (fan) w Tygodniku Powiśla:

” O takich tłumach podzczas wernisażu marzą chyba wszyscy organizatorzy wystaw. W miniony czwartek           (16 lipca) Galeria Mała Nałęczowskiego Ośrodka Kultury wprost pękała w szwach. I dzieci i dorośli chcieli wziąć udział w otwarciu niezwykłęj ekspozycji prac Marty Miśniakiewicz.”

Pomysłodawcą wystawy był Pan Andrzej Ćwiek – burmistrz Nałęczowa

Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom NOK dziękuję za pomoc w zorganizowaniu wystawy.

20 sierpnia 2020 22:20

Wystawa w NOK zakończona

Dziś zakończyła się wystawa strojów i lalek w strojach regionalnych pt.:”W polskim stroju od pokoleń” w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w Nałęczowie.

SUKCES!!!

Bardzo dużo osób odwiedzających, również dzieci – wystawa podobała się o czym świadczą liczne wpisy do kroniki pracowni ze słowami uznania.

Z mojej strony podziękowania dla Pani Teresy, która była Aniołem Stróżem wystawy.

20 sierpnia 2020 21:18

Medal 60 – lecia “Cepelii”

Dnia 27 listopada 2009r zostałam wyróżniona Medalem 60 – lecia “Cepelii” – “60 lat w trosce o ginące piękno”

20 sierpnia 2020 21:18

Nowa stawka VAT

Od dnia 1 kwietnia 2013r. na stroje regionalne i narodowe obowiązuje stawka VAT 23%.
20 sierpnia 2020 21:17