Stroje ludowe - Pracownia Strojów Regionalnych i Narodowych
Kim jesteśmy?

Miłośnikami tradycji, folkloru i rękodzieła, którym z zamiłowaniem zajmujemy się od 1993 roku.

Marta i Roman Miśniakiewicz
Kontakt z nami
Orkiestra w mundurach ułańskichLalki w strojach ludowychStrój regionalny - podlaski
Oferujemy

Aktualności: Otwarcie wystawy w NOK

Dnia 16 lipca 2009 roku w Galerii Nałęczowskiego Ośrodka Kultury niezwykły wernisaż rozpoczął wystawę strojów   i lalek w strojach regionalnych i narodowych pt.:" W polskim stroju od pokoleń" wykonanych w Pracowni Strojów Regionalnych i Narodowych.

Wernisaż niezwykły, bo jego głównymi, honorowymi uczestnikami były dzieci, mieszkańcy Nałęczowa w strojach wykonanych w pracowni. Różnorodność strojów i ilość dzieci robiły duże wrażenie na przybyłych dorosłych.

Niekwestionowaną atrakcją był również wytęp zespołu śpiewaczego "Jarzębinki" z Michowa z ich pełnymi humoru przyśpiewkami    i kabaretem - swoim występem rozbawiły zgromadzonych gości do łez.

Dwie kapele - Nałęczowska Kapela Ludowa i "Jarzębinki" nie próżnowały - znakomity efekt dało połączenie sił muzyków.

Nie zabrakło też poczęstunku o który zadbała Pani Dyrektor NOK - Jadwiga Bednarczyk - Sawa - był wyśmienity miód pitny i rewelacyjne placki z kaszą gryczaną, pycha!!! ( co prawda nie dane było mi ich sróbować, ale po tempie w jakim znikały i opiniach degustujących wnioskuję, że były pyszne).

Jak napisała (fan) w Tygodniku Powiśla:

" O takich tłumach podzczas wernisażu marzą chyba wszyscy organizatorzy wystaw. W miniony czwartek           (16 lipca) Galeria Mała Nałęczowskiego Ośrodka Kultury wprost pękała w szwach. I dzieci i dorośli chcieli wziąć udział w otwarciu niezwykłęj ekspozycji prac Marty Miśniakiewicz."

Pomysłodawcą wystawy był Pan Andrzej Ćwiek - burmistrz Nałęczowa

Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom NOK dziękuję za pomoc w zorganizowaniu wystawy.

M.M.

 


Pracownia Strojów Regionalnych i Narodowych, 2013
RSO